Aktuāli

Latvija pārtrauc lidojumus uz Lielbritāniju
20.12.2020

Valdības sēde, kurā tika paredzēts izskatīt un pieņemt atbildīgās ministrijas gatavoto dokumentu par pasažieru satiksmes pārtraukšanu ar Lielbritāniju, tika ieplānota uz šodienas vakaru. Par to savā "Twitter" kontā paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Satiksmes ministrija ir iesniegusi valdībā priekšlikumu par pasažieru pārvadājumu pārtraukšanu uz/no Lielbritāniju no 21.decembra līdz 2021.gada 1.janvārim. Veselības ministrija vērtē jaunāko informāciju par Sars-CoV-2 mutāciju, kas konstatēta Apvienotajā Karalistē.


Lielbritānijas varas iestādes sestdien paziņoja, ka jaunais vīrusa paveids, kas pirmo reizi tika atklāts septembrī, varētu būt par 70% lipīgāks, kas nozīmē tā daudz straujāku izplatīšanu. Tiek ziņots arī, ka šī paveida izplatību pašlaik neizdodas kontrolēt un tās iegrožošanai noteiktais stingrākais karantīnas režīms var tikt saglabāts mēnešiem ilgi.


Nīderlandes nekavējoties pārtrauca lidojumus uz Lielbritāniju vismaz līdz 2021.gada 1.janvārim. Beļģija slēdza robežas ar Lielbritāniju uz 24 stundām. Vācija arī izsver lidojumu pārtraukšanu ar Lielbritāniju un Dienvidāfrikas Republiku, kā arī  cer panākt vienošanās par koordinēto lidojumu aizliegumu starp Eiropas Savienību un Lielbritāniju. Līdzīgus lēmumus apsver Francija un Izraēla. 

 

Atgriezties pie rakstiem
Pieraksties mūsu jaunumiem:
Seko mums: Facebook Linked In В контакте

Sazinies ar mums
Drošības kods
No 2021. gada 1. oktobra ieceļošanai Apvienotajā Karalistē ES pilsoņiem tiek atzīta tikai pase, ID kartes vairs netiks atzītas par derīgu ceļošanas dokumentu. Vairāk informācijas lūdzam skatīt mūsu vietnes ziņās.