Arhīvs

'Uber' ceļš uz Latviju: Parakstīs memorandu ar Ekonomikas ministriju un 'Taxify'
27.06.2016

Pārpublicēts ar DELFI atļauju. Originālu rakstu lūdzam skatīties pēc raksta saites.

 

Ekonomikas ministrija (EM) trešdien ar kopbraukšanas nozares pārstāvjiem "Uber" un "Taxify" parakstīs sapratnes memorandu, portāls "Delfi" uzzināja ministrijā. Līdz ar sapratnes memoranda parakstīšanu ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, uzņēmuma "Uber" Baltijas valstu vadītājs Enns Metsars un "Taxify" reģionālais vadītājs Latvijā Juris Krūmiņš, kā skaidroja EM, "iezīmēs jaunu līmeni pušu dialogā par augošo globālo pieprasījumu pēc dalīšanās ekonomikas platformām un kopbraukšanas pakalpojumu sniedzējiem, kā arī to vietu Latvijas ekonomikā". Sapratnes memorands ir pirmais solis ceļā uz pušu dialogu par kopbraukšanas nozares pārstāvju iekļaušanu Latvijas transporta pakalpojumu tirgus piedāvājumā un to darbības tiesisko regulējumu, uzsvēra ministrijā.

 

Ziņots, taksometru pakalpojumu piedāvātājs "Uber" vēlas uzsākt savu biznesu Latvijā – kompānija tikusies ar vairākiem Saeimas deputātiem un ekonomikas ministru Ašeradenu, taču konkrētus lūgumus par likumdošanas grozījumiem pagaidām nav iesniegusi. Tāpat vēstīts, ka Latvija ir palikusi pēdējā no Baltijas valstīm, kur pasaulē lielākā kopbraukšanas kompānija "Uber" nepiedāvā savus pakalpojumus. Igaunijā un Lietuvā "Uber" strādā jau aptuveni gadu – abās valstīs, kā to apgalvo kompānijas pārstāvji, esot simtiem autovadītāju, kas uzņēmuma servisu izvēlas kā pamatdarbu vai brīvajā laikā vienkārši piepelnās.

 

Uzņēmuma birojā Tallinā strādā trīs darbinieki, bet Lietuvā 20. Līdz gada beigām Viļņā plānots atrast vēl 20 speciālistus, kas lielākoties darbošoties IT jomā. Latvijā neviens oficiāls "Uber" pārstāvis pagaidām nestrādā.

 

Atgriezties pie rakstiem
Pieraksties mūsu jaunumiem:
Seko mums: Facebook Linked In В контакте

Sazinies ar mums
Drošības kods
No 2021. gada 1. oktobra ieceļošanai Apvienotajā Karalistē ES pilsoņiem tiek atzīta tikai pase, ID kartes vairs netiks atzītas par derīgu ceļošanas dokumentu. Vairāk informācijas lūdzam skatīt mūsu vietnes ziņās.