Arhīvs

Lidostā Rīga sasniegts apkalpoto pasažieru rekords
29.12.2015

Starptautiskajā lidostā Rīga sasniegts apkalpoto pasažieru rekords, pārsniedzot 2011.gadā apkalpoto 5,1 miljona pasažieru slieksni, vēsta lidostas pārstāvji. Laimīgais pasažieris – Māris Zariņš lidostā ieradās ar Latvijas aviokompānijas airBaltic reisu no Kopenhāgenas.

 

Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš atzīmē, ka rekords ir jauns sasniegums un par ieguldīto darbu jāpateicas lidostas kolektīvam, kā arī lielākajam pārvadātājam Rīgas lidostā – Latvijas nacionālajai aviosabiedrībai airBaltic, nodrošinot ceļošanas iespējas vairāk kā uz 60 galamērķiem.

 

VAS Starptautiskā lidosta Rīga valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš uzsver: «Šogad lidostas darbu labvēlīgi ietekmējusi tautsaimniecības izaugsme kopumā, mājsaimniecības ieņēmumu un ceļošanai atvēlēto izdevumu pieaugums. Tāpat arī salīdzinoši zemās degvielas cenas pozitīvi ietekmējušas aviācijas pakalpojumu izmaksas. Pozitīvs faktors ir arī Rīgas pilsētas un Latvijas kopumā kā galamērķa pievilcīgums. Šie bija priekšnosacījumi vairāku jaunu lidsabiedrību ienākšanai Rīgā un galamērķu atklāšanai, kas veicināja stabilu pasažieru skaita pieaugumu.»

 

Starptautiskā lidosta Rīga laimīgajam pasažierim dāvāja lidostas privilēģiju programmas RIX Club karti, kā arī lidostas suvenīrus. Nacionālā aviokompānija airBaltic Mārim Zariņam pasniedza sertifikātu lidojumam biznesa klasē, savukārt lidostas sadarbības partneri – TAV Airports Holding pārstāvis Latvijā SIA TAV Latvia, kuru pārstāvēja Hakans Uzunosmanoglu (Hakan Uzunosmanoglu), kā arī holdinga meitas uzņēmumi AS Riga Airport Commercial Development (ATU Duty Free), Cakes&Bakes Latvia, Havas – dāvanu kartes un dāvanu grozus.

 

Starptautiskā lidosta Rīga šogad līdz gada beigām plāno apkalpot 5,16 miljonus pasažieru. Populārākie galamērķi (pilsētas) no lidostas Rīga šogad ir Londona, Maskava, Frankfurte, Oslo un Helsinki. Savukārt populārākās valstis, uz kurām visbiežāk dodas pasažieri no Rīgas, ir Vācija, Lielbritānija, Krievija , Norvēģija un Somija.

 

Jāpiebilst, ka 5 miljono pasažieri starptautiskā lidosta Rīga sagaidīja 2011.gada 21.decembrī, 4 miljono pasažieri – 2009.gada 21.decembrī, 3 miljono pasažieri – 2007.gada 10.decembrī, 2 miljono pasažieri – 2006.gada 17.oktobrī, savukārt pirmo miljonu starptautiskā lidosta Rīga sagaidīja 2004.gada 13.decembrī.

 

Avots: BNN.lv

Fotogrāfija: www.riga-airport.com

Atgriezties pie rakstiem
Pieraksties mūsu jaunumiem:
Seko mums: Facebook Linked In В контакте

Sazinies ar mums
Drošības kods
No 2021. gada 1. oktobra ieceļošanai Apvienotajā Karalistē ES pilsoņiem tiek atzīta tikai pase, ID kartes vairs netiks atzītas par derīgu ceļošanas dokumentu. Vairāk informācijas lūdzam skatīt mūsu vietnes ziņās.