Jūsu pasaule


Drošības pasākumi un noteikumi ieceļošanai Turcijā
03.06.2021

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Turcijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Turcijas pilsoņiem un ārvalstniekiem ir tiesības ierasties Turcijā izmantojot sauszemes transporta, gaisa vai jūras pasažieru ceļus.  Ārlietu ministrijas vietnē pastāvīgi tiek atjaunināta noderīga informācija par došanos uz ārvalstīm, lūdzu iepazīties ar informāciju https://mfa.gov.lv.

 

Covid-19 tests

No 2021.gada 1.jūnija visiem ieceļotājiem no Latvijas jāuzrāda viens no uzskaitītajiem dokumentiem:

 • Negatīvs Covid-19 PCR tests, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas;
 • Covid-19 antigēnu tests, veikts ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas;
 • Personai nav jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests un nav jāievēro karantīna, ja tā var uzrādīt oficiālu apliecinājumu par pilna vakcinācijas kursa pret Covid-19 pabeigšanu vismaz 14 dienas pirms ieceļošanas Turcijā, vai apliecinājumu, ka pēdējo 6 mēnešu laikā ir izslimojusi ar Covid-19 un izveseļojusies.

 

Tēstām jābūt angļu valodā un tajā jābūt šādai informācijai: ceļotāja uzvārds un vārds, ceļotāja pases numurs, testa veikšanas laiks un datums, laboratorijas kontaktinformācija un identifikācija. Testi nav jāveic personām, kuras var dokumentāli pierādīt ar dokumentu angļu valodā, kuru izsniedza kompetentā Latvijas Valsts iestāde par to, ka pasažieris ir izslimojis ar COVID-19 pēdējo 6 mēnešu laikā un nav infekciozs, vai veicis pilnu vakcinācijas kursu ne mazāk kā 14 dienas līdz ierašanās brīdim Turcijā.

 

Ja pasažiera valsts pēc atgriešanās pieprasa noteiktu karantīnas periodu, ceļotājs var veikt testu135 pārbaudes punktos visā valstī par 250 Turcijas lirām un ar testa rezultātu lidot atpakaļ uz savu valsti. Turcijā PCR testi tiek veikti visās valsts slimnīcās un daudzās privātās klīnikās. To laboratoriju saraksts, kuras Turcijas Republikas Veselības ministrija ir licencējusi PCR testu veikšanai valsts provincēs. Dodoties organizētajā ceļojumā, detalizētu informāciju par COVID-19 testēšanu pirms atgriešanās Latvijā informatīvās tikšanās laikā sniegs tūrisma operatora pārstāvji.

 

 

Formas un dokumenti

Sākot no 15.marta, 72 stundas pirms ieceļošanas Turcijā obligāti ir jāaizpilda ieceļošanas apliecinājums "Traveller Entry Form"  tīmekļa vietnē - https://register.health.gov.tr/. Avio kompānijas pirms iekāpšanas lidmašīnā veiks pārbaudi. Personai ir jāspēj uzrādīt telefonā vai izdrukātu uz lapas, aizpildītu apliecinājumu.

 

Ceļošana Turcijas Republikas iekšienē iespējama tikai ar HES kodu (iegūstams tikai ar Turcijas SIM kartēm vai lejuplādējot HES mobilo aplikāciju) – https://www.turkishairlines.com/en-tr/announcements/coronavirus-outbreak/hes-code/ vai https://hayatevesigar.saglik.gov.tr/hes-eng.html. Balstoties uz Turcijas iekšējiem noteikumiem, lai iekļūtu valsts iestādēs, skolās un tādās sabiedriskajās vietās kā iepirkšanās centri, restorāni, kafejnīcas, bibliotēkas, sporta centri, kāzu svinību vietas, skaistumkopšanas saloni, masāžu saloni un spēļu zāles, var tikt prasīts uzrādīt HES kodu.

 

Ceļotājiem, ierodoties Turcijā, ir jāaizpilda informācijas par pasažieriem veidlapa. Sīkāku informāciju sniegs aviokompānija.

 

Tiem, kas ceļo uz Turciju, iesakām jums noslēgt īpašu veselības apdrošināšanu, ko piedāvā Turcijas valdība, lai vajadzības gadījumā segtu visas ārstēšanas un izmitināšanas izmaksas, kas radušās COVID-19 rezultātā. Veselības apdrošināšana ir pieejama Turcijas oficiālajā tīmekļa vietnē www.covidinsurance4turkey.com vai www.tga.gov.tr.


Lūdzu, ņemiet vērā, ka neapdrošinātiem cilvēkiem ar COVID-19 ārstēšana tiek nodrošināta par maksu. Tāpat viesnīcām Turcijā nav pienākums segt izmitināšanas izmaksas personām, kurām COVID-19 apstiprinātā pozitīvā rezultāta dēļ ir jāizolējas ilgāk nekā plānotās brīvdienas.

 

Mediciniskās pārbaudes un karantīna

Ceļotājiem, kas ierodas Turcijā, veic medicīnisku pārbaudi attiecībā uz COVID-19 simptomiem, ieskaitot temperatūras mērīšanu, un, ja viņiem ir simptomi, viņiem jāveic COVID-19 PCR tests. Ja ceļotājam pēc ierašanās viesnīcā rodas simptomātika, viņam tiks veikts PCR tests līgumā paredzētajās veselības aprūpes iestādēs. Ja testa rezultāts ir pozitīvs, ceļotājam būs jāievēro 14 dienu karantīna, un viņš var tikt pakļauts testam 10. dienā, lai to pārtrauktu. Ceļotājiem jāpārbauda, vai viņu veselības apdrošināšanas polisē ir iekļauts COVID-19 segums.

 

Ierobežojumi

Turcijā spēkā šādi ierobežojumi:

 • Sākot ar 1.jūniju no pirmdienas līdz sestdienai visā Turcijas teritorijā no pulksten 22.00 līdz 5.00 ir jāievēro mājsēde.
 • Vēl joprojām turpinās aizliegums atrasties ārpus mājas no sestdienas pulksten 22.00 līdz pirmdienai pulksten 05.00.
 • Publiskās ēdināšanas iestādes (restorāni, beķerejas, kafejnīcas un kafetērijas) ir atvērtas un strādā 50% kapacitātē no pulksten 07.00 līdz 21.00. Lai apmeklētu sabiedriskās ēdināšanas iestādes, jāuzrāda HES kods.
 • Lielveikali ir atvērti no pirmdienas līdz sestdienai no pulksten 07.00 līdz 21.00.
 • Kinoteātri var strādāt ar 50% kapacitāti.
 • Turku pirtis, saunas, masāžas saloni, peldbaseini, atrakciju parki utt. pakalpojumi ir apturēti. Turku pirts, sauna, spa centri viesnīcās ir administrācijas ziņā.
 • Medicīniskās sejas maskas jālieto visās sabiedriskajās vietās, uz ielas, sabiedriskajā transportā, ieskaitot autobusus, taksometrus, prāmjus. Maskas jālieto arī tad, ja ar privātu automašīnu brauc vairāk nekā 1 persona.
 • Pilsētas sabiedriskais transports ir atļauts tikai ar sēdvietām, nodrošinot drošu attālumu starp pasažieriem. 20 gadus veci un jaunāki, kā arī 65 gadus veci un vecāki cilvēki nedrīkst izmantot sabiedrisko transportu.
 • Par COVID-19 drošības prasību neievērošanu tiek piemēroti sodi (900 TL).

 

Turcijas valdības pasākumi droša tūrisma jomā

No 2020. gada 4. maija ir ieviesti pandēmijas protokoli un sertifikācijas protokoli attiecībā uz lidostām, vietējām aviokompānijām, lielceļiem un tūrisma objektiem.

 • Valdība publicē informāciju par naktsmītnēm, kas saņēma sertifikātus. Pašlaik sertifikātus ir saņēmuši aptuveni 5000 objektu.
 • Attiecībā uz objektiem, kas ieguvuši droša tūrisma sertifikātu, visos logotipos ir QR kodi, un caur šiem QR kodiem visiem viesiem un klientiem pastāv piekļuve objekta pārbaudes datiem.
 • Drošas tūrisma sertifikācijas programma ir obligāta objektiem ar ietilpību virs 50 gultām.
Atgriezties pie rakstiem
Pieraksties mūsu jaunumiem:
Seko mums: Facebook Linked In В контакте

Sazinies ar mums
Drošības kods
No 2021. gada 1. oktobra ieceļošanai Apvienotajā Karalistē ES pilsoņiem tiek atzīta tikai pase, ID kartes vairs netiks atzītas par derīgu ceļošanas dokumentu. Vairāk informācijas lūdzam skatīt mūsu vietnes ziņās.