Rīgas lidostā

Vai izlidojot/ielidojot man tiks veikta kādas īpašas pārbaudes?

Rīgas lidostā ir uzstādītas iekārtas temperatūras mērīšanai izlidošanas zālē pirms drošības kontroles un ielidošanās zālēs pirms bagāžas saņemšanas.

 

Izlidojošiem pasažieriem tiek pārbaudīta ne tikai ceļošanas dokumentu, bet arī citu apliecinājumu un dokumentu esamība saskaņā ar galamērķa valsts un aviokompānijas izvirzītajām prasībām. Šādas prasības var būt, piemēram, Covid-19 tests vai cits medicīnisks apliecinājums, e-anketu aizpildīšana un citas prasības. Aicinām pirms ceļojuma rūpīgi iepazīties ar aviokompānijas un galamērķa valsts izvirzītajām prasībām!

 

Lidostā arī tiek veikti temperatūras mērījumi, lai ievērotu to aviokompāniju prasības, kuras noteikušas aizliegumu pasažieriem ar noteiktu temperatūru iekāpt gaisa kuģī. Piemēram, airBaltic gaisa kuģos netiek atļauta iekāpšana pasažieriem, kuru ķermeņa temperatūra pāsniedz 37,8 grādus. Aicinām pasažierus pirms lidojuma rūpīgi iepazīties ar izvēlētās aviokompānijas noteikumiem!

 

Ielidojošiem pasažieriem īpašas veselības pārbaudes lidostā “Rīga” netiek veiktas, taču var tikt lūgts uzrādīt negatīvu Covid-19 testu un no Covidpass.lv saņemto QR kodu.

 

Kādos gadījumos man var atteikt lidojumu?

Lidojumu var atteikt, ja pasažieris neizpilda galamērķa un/vai tranzīta valsts vai konkrētās aviokompānijas noteiktās prasības, tajā skaitā epidemioloģiskās drošības prasības.

 

Šādas prasības var būt, piemēram, obligāts Covid-19 tests, obligāta sejas maska, noteikts slieksnis paaugstinātai ķermeņa temperatūrai un citas. Piemēram, nacionālā lidsabiedrība airBaltic ir noteikusi, ka tās gaisa kuģos netiks ielaistas personas ar ķermeņa temperatūru virs 37,8 grādiem. Temperatūras mērīšana lidostā “Rīga” tiek veikta pirms drošības kontroles zonas un pasažieri ar paaugstinātu temperatūru tiks novirzīti pie airBaltic darbiniekiem tālākās informācijas saņemšanai.

 

Aicinām pirms lidojuma rūpīgi iepazīties ar izvēlētās galamērķa/tranzīta valsts un aviokompānijas noteikumiem!

 

Kādi epidemioloģiskās drošības pasākumi jāievēro Rīgas lidostā?

Pavadītājiem ieeja lidostas terminālī nav atļauta. Aicinām uz lidostu doties tikai tad, ja pasažierim nepieciešama īpaša palīdzība nokļūšanai no/uz lidostu. Pasažieriem ar pārvietošanās grūtībām lidostā ir iespējams saņemt PRM pakalpojumu.

 

Sagaidītājiem ir atļauta ieeja sagaidīšanas zālēs, taču obligāti jānēsā maska un jāievēro fiziskā distancēšanās.

 

Uzturoties lidostā, visiem ceļotājiem, izņemot bērnus līdz 7 gadu vecumam, obligāti jāvalkā medicīniskā maska. Ieeja lidostas terminālī ir atļauta tikai pasažieriem maskās, uzrādot iekāpšanas karti vai rezervācijas apstiprinājumu.

 

Lidosta aicina rūpīgi ievērot prasību valkāt masku visā uzturēšanās laikā lidostā. Īpaši masku lietošana tiek kontrolēta vietās, kur ir apgrūtināti ievērot fizisko distanci.

 

Ja pasažieris ir ieradies lidostā bez maskas, tās var iegādāties vairākās vietās gan pie ieejas, gan arī pašā terminālī.

 

Ceļotāji arī aicināti lidostā pastiprināti ievērot roku higiēnu un visur, kur tas ir iespējams, ievērot fizisko distancēšanos.

 

Vai ir iespējams pavadīt nakti Rīgas lidostā?

Jā, tranzīta pasažieriem ir iespēja pavadīt nakti lidostā, gaidot nākamo lidojumu. Pasažierus, kas ceļo tranzītā, aicinām pārliecināties, vai tiem ir visi nepieciešamie dokumenti ieceļošanai Latvijas Republikā un Šengenas zonā, kā arī iepazīties ar Latvijā noteiktajiem uzturēšanās un karantīnas nosacījumiem. Arī pasažieri, kuriem izlidošana ir plānota agri no rīta, lidostā var ierasties iepriekšējās dienas vakarā un pavadīt nakti lidostā.

 

Vai es varu nokārtot jautājumu par biļešu maiņu Rīgas lidostā?

Visus jautājumus, kas saistīti ar lidojumu rezervācijas atcelšanu vai maiņu, kā arī līdzekļu atgūšanu, pasažieriem jārisina ar savām aviokompānijām. Lidosta aicina šos jautājumus ar aviokompānijām risināt attālināti, neierodoties klātienē lidostā. Lidosta aicina pavadītājus un sagaidītājus ierasties lidostā tikai tad, ja pasažierim nepieciešama palīdzība nokļūšanai no vai uz lidostu. Tāpat pasažieri tiek lūgti nokļūšanai mājās no lidostas pēc iespējas izmantot personīgo transportu.

 

Vai lidostā ir iespējams veikt COVID-19 analīzes?

Lidostā “Rīga” darbojas pastāvīgs E.Gulbja laboratorijas pacientu pieņemšanas punkts, piedāvājot ceļotājiem un lidostas un lidostā strādājošo uzņēmumu darbiniekiem iespēju nodot dažāda veida Covid-19 testus, kā arī veikt cita veida medicīniskās analīzes.

 

Pacientu pieņemšanas punkts atrodas lidostas reģistrācijas zālē, pa labi no ieejas, bijušā restorāna “TGI Fridays” vietā. Punkta darba laiks P. – Sv.: 6.00 – 15:00 un 20.00 – 24:00. 

 

Ņemot vērā epidemioloģiskās drošības pasākumus lidostā “Rīga”, punktu ne ātrāk kā 72 stundas pirms sava lidojuma var apmeklēt pasažieri, kuriem pirms ieejas terminālī ir jāuzrāda iekāpšanas karte vai rezervācijas apstiprinājums. Tāpat punkts ir pieejams atlidojušajiem pasažieriem, iekļūšanai reģistrācijas zālē uzrādot iekāpšanas karti, kā arī lidostas un lidostā strādājošo uzņēmumu darbiniekiem.

 

Uz Covid-19 testiem lidostas pacientu pieņemšanas punktā iepriekš jāpierakstās, bet starp pierakstiem brīvajos brīžos tiks apkalpoti arī pacienti bez pieraksta. Pierakstīties var, zvanot pa tālruni 67801112 vai E.Gulbja laboratorijas mājas lapā www.egl.lv, autentificējoties ar Swedbank, SEB, Luminor vai Citadele internetbanka, e-parakstsID vai e-paraksts Mobile  vai Smart-ID lietotnēm.

 

Punktā var veikt Covid-19 polimeriāzes ķēdes reakcijas (polymerase chain reaction, PCR) testu iztriepē no deguna un kakla, PCR testu siekalās, kuru rezultātus varēs saņemt 24 stundu laikā, antigēnu jeb ātro testu, kura rezultātu varēs saņemt 0,5 stundas laikā, kā arī dažādus antivielu testus, ar kuru veidiem var iepazīties E. Gulbja laboratorijas mājas lapā. 

 

Pastāvīgajā pacientu pieņemšanas punktā var nodot ne tikai Covid-19 analīzes, bet arī citas, uz kurām neattiecas īpaši materiāla apstrādes vai glabāšanas nosacījumi. Precīzāku informāciju var saņemt pie laboratorijas personāla, norādot konkrētu interesējošo analīzi.

 

Pasažieri, kas ceļo uz Nīderlandi, EGL lidostas filiālē nepieciešamības gadījumā var nodot "ātro" Covid-19 testu. Lidosta atgādina, ka saskaņā ar Nīderlandes valdības prasībām ceļotājiem pirms iekāpšanas lidmašīnā ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests, kas nodots ne ātrāk kā 24 stundas pirms iekāpšanas gaisa kuģī, vai arī divi testi - negatīvs Covid-19 PCR tests, kas nodots ne ātrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas Nīderlandē, un atkārtots negatīvs "ātrais" tests, kas nodots ne ātrāk kā 24 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā. 

 

Lidostā “Rīga” darbu turpina arī E.Gulbja laboratorijas bezkontakta Covid-19 testēšanas punkts, kas atrodas lidostā pie izejas no E atlidošanas zāles. Šis punkts ir pieejams jebkuram interesentam un tajā var nodot siekalu testu, kura rezultāti tiek sagatavoti 24 stundu laikā. Analīzes šajā iekārtā var nodot jebkurš lidostas viesis un darbinieki. Lai nodotu testu, ir jābūt pieejamiem Latvijā atzītiem autentifikācijas rīkiem - Swedbank, SEB, Luminor vai Citadele internetbanka, e-parakstsID vai e-paraksts Mobile  vai Smart-ID. Ja šie autentifikācijas rīki nav pieejami, autentificēties ir iespējams, nosūtot pases vai ID kartes fotogrāfiju.

 

Vispārējā kārtībā testam var pieteikties, sazinoties ar savu ģimenes ārstu vai zvanot pa tālruni 8303.

 

Pieraksties mūsu jaunumiem:
Seko mums: Facebook Linked In В контакте

Sazinies ar mums
Drošības kods
No 2021. gada 1. oktobra ieceļošanai Apvienotajā Karalistē ES pilsoņiem tiek atzīta tikai pase, ID kartes vairs netiks atzītas par derīgu ceļošanas dokumentu. Vairāk informācijas lūdzam skatīt mūsu vietnes ziņās.