Grūtniecība un bērni

Vai es varu lidot grūtniecības laikā? Kādi dokumenti ir nepieciešami?

Lielākajā daļā gadījumu sieviete grūtniecības periodā izvēlās ceļot vai neceļot, balstoties uz savu veselības stāvokli, vajadzībām un iespējām.

 

Lielākā daļa aviokompāniju pieprasa medicīnisko izziņu pēc 28 grūtniecības nedēļām (pieejama angļu valodā, ne agrāk kā 14 dienas pirms lidojuma),  kas apstiprina, ka grūtniecības laikā nav novērotas komplikācijas, plānoto dzemdību datumu un ka sieviete var ceļot ar lidmašīnu. Ja sieviete, kuras grūtniecības periods ir bijis ilgāks par 28 nedēļām, nesniedz šāda veida dokumentu, aviokompānijai ir tiesības atteikt sievietes iekāpšanu lidmašīnā.

 

Pēc noteiktās izziņas uzrādīšanas, grūtniece ar dvīņiem, trīnīšiem vai vairāk bērniem var lidot līdz pat brīdim kad grūtniecības periods sasniedzis 32 nedēļas, un grūtniece ar vienu bērnu – līdz pat 36 grūtniecībā pavadītām nedēļām.

 

Kādas atlaides pieejamas bērniem?

Katra aviokompānija nosaka savu cenu bērniem un zīdaiņiem līdz 2 gadu vecumam.

 

Vai nepilngadīgie var lidot vieni?

Vairumam zemo izmaksu aviokompāniju ir noteikts vecuma ierobežojums ceļošanai vienatnē – 16 gadi. Izņēmums ir kompānija Wizzair, kura ļauj ceļot bērniem vienatnē no 14 gadu vecuma. Citas kompānijas, piemēram SAS, LOT utt. ļauj bērniem lidot vienatnē jau no 12 gadu vecuma.

Pieraksties mūsu jaunumiem:
Seko mums: Facebook Linked In В контакте

Sazinies ar mums
Drošības kods
No 2021. gada 1. oktobra ieceļošanai Apvienotajā Karalistē ES pilsoņiem tiek atzīta tikai pase, ID kartes vairs netiks atzītas par derīgu ceļošanas dokumentu. Vairāk informācijas lūdzam skatīt mūsu vietnes ziņās.