Bagāžas pārvadāšana

Kur var iepazīties ar aviokompāniju bagāžas pārvadāšanas noteikumiem?

Mūsu mājas lapas sadaļā "Informācija" atradīsiet informāciju par aviokompanijām, tai skaitā arī par bagāžas pārvadāšanas noteikumiem. 

 

Kādu bagāžas apjomu var pārvadāt?

Atkarībā no aviokompānijas atļautās bezmaksas bagāžas pieļaujamais apjoms var būt sākot no 42x32x25cm lielas somas salonā, līdz pat 30kg smagai nododamajai bagāžai. Var gadīties, ka nododamās bagāžas pārvadāšana ir maksas pakalpojums. Mēs iesakām pievērst uzmanību informācijai, kas pieejama Jūsu pasūtījumā. 

 

Ko darīt, ja mana rokas bagāža pārsniedz atļautos izmērus. Vai mani ielaidīs lidmašīnā?

Zemo izmaksu aviokompānijas (Ryanair, Wizzair) ļoti stingri reglamentē bezmaksas rokas bagāžas daudzumu. Gadījumā, ja Jūsu bagāža pārsniedz pieļaujamās robežas, Jums var tikt pieprasīta papildus maksa vai arī Jūsu bagāža tiks nogādāta uz bagāžas nodalījumu.  

 

Vai pārsēšanās lidostās mana bagāža tiks pārsūtīta automātiski? 

Bagāžas Pārsūtīšanas Serviss nav pieejams lidojumiem, kurus nodrošina zemo izmaksu aviokompānijas (Ryanair, Wizzair, Easyjet utt). Mēs iesakām Jums pievērst uzmanību informācijai kas atrodama pasūtījumā. Pasūtījumā noteikti būs detalizēta informācija par bagāžas pārsūtīšanu.

 

Kāda bagāža atļauta bērniem un zīdaiņiem līdz 2 gadu vecumam?

Kopā ar bērnu līdz 2 gadu vecumam atļauts ņemt līdzi visu bērnam nepieciešamo, bērnu ratiņus, kā arī bērnu sēdeklīti, kas paredzēts automašīnai, bez papildus maksām. Bērniem vecumā no 2 līdz 14 gadiem ir atļauta standarta rokas bagāža (lielākā daļa aviokompāniju ļauj ņemt līdzi arī saliekamos bērnu ratiņus vai automašīnas bērnu sēdekli). Detalizētākai informācijai lūdzu sazināties ar mums.  

 

Ko es varu ņemt līdzi savā bagāžā?

Šķidruma noteikums attiecas uz jebkādu bagāžu, tāpat arī noteikumi par aizliegto priekšmetu transportēšanu. Citos gadījumos, ja Jums ir kādi jautājumi, iesakām sazināties ar lidostas muitu pa tālruni +371 67 207 108.  

 

Vai es varu lidmašīnā ienest medikamentus?

Bezrecepšu zāles var tikt pārvadātas personīgai izmantošanai bez jebkādiem ierobežojumiem. Recepšu zālēm nepieciešama ārsta parakstītā recepte.

 

Vai es varu ņemt līdzi dzīvnieku/mājdzīvnieku?

Lai pārvestu dzīvnieku/mājdzīvnieku Jums vajadzētu sazināties ar mūms, lai saņemtu detalizētāku informāciju par to, kuras aviokompānijas atļauj dzīvnieku/mājdzīvnieku pārvadājumus, kā arī iespējamos izcenojumus. Ņemiet vērā, ka zemo izmaksu kompānijas aizliedz pārvadāt dzīvniekus/mājdzīvniekus kabīnē vai bagāžas nodalījumā. 

 

Kā es varu pārvest mūzikas instrumentu?

Ja Jūs vēlaties pārvest mazāku mūzikas instrumentu, piemēram ģitāru vai vijoli, kura pārsniedz pieļaujamos rokas bagāžas izmērus, Jums vajadzēs rezervēt papildus sēdvietu Jūsu instrumentam. Šāda veida bagāžai, rezervējot papildus sēdvietu, vārda vietā rakstiet – ITEM SEAT un uzvārda vietā rakstiet EXTRA. Tad Jūsu rezervācija un iekāpšanas karte vēstīs EXTRA ITEM SEAT. Tiešsaistes reģistrācijas laikā Jums vajadzēs norādīt pasažiera ceļošanas dokumentu detaļas.

Ja instruments atbilst rokas bagāžas noteiktajiem izmēriem un svaram Jūs to varat ienest salonā bez papildus samaksas, tomēr nekāda cita rokas bagāža vairs netiks atļauta. Vēl viena opcija ir nodot šo instrumentu nozīmētajā bagāžas nodalījumā.

 

Ko darīt, ja mana bagāža nav atceļojusi kopā ar mani?

Rīgas lidostā gadījumā, ja jūsu bagāža nav atceļojusi kopā ar jums, lūdzu, vērsties ielidošanas servisa birojā, kas atrodas ielidošanas slēgtajā zonā pirms muitas kontroles. Tālrunis: +371 67 207 236. E-pasts: arrival.service@riga-airport.com. 

Pieraksties mūsu jaunumiem:
Seko mums: Facebook Linked In В контакте

Sazinies ar mums
Drošības kods
No 2021. gada 1. oktobra ieceļošanai Apvienotajā Karalistē ES pilsoņiem tiek atzīta tikai pase, ID kartes vairs netiks atzītas par derīgu ceļošanas dokumentu. Vairāk informācijas lūdzam skatīt mūsu vietnes ziņās.